ВІТАМІНИ

Назва Опис

Вітамин А (ретинол)

Вітамін А бере участь в окисно-відновних процесах, у вуглеводному і жировому обмінах. Механізм дії вітаміну А полягає в регуляції засвоєння кисню в біохімічних процесах. Забезпечує нормалізацію функцій органів зору, шкіри, дихальних шляхів, травного тракту, матки. Вітамін А забезпечує репродуктивну функцію у тварин: спермо-і оогенез, зростання ембріонів, настання статевої зрілості, синтез статевих гормонів.

Вітамін В1 (тіаміну мононітрат)

Вітамін В1 (тіамін), як кофермент бере участь в енергетичному та вуглеводному обмінах; функціонуванні нервової та серцевої систем, травного тракту, діяльності ендокринних залоз.
Вітамін В2 (рибофлавін) Вітамін В2 відіграє важливу роль у процесах обміну вуглеводів, білків і жирів, бере участь у синтезі гемоглобіну та забезпеченні нормальної зорової функції ока. Вітамін В2 добре всмоктується в травному каналі і зв'язується з білками плазми.
Вітамін B5 (кальцію D пантотенат) Пантотенат кальцію відіграє важливу роль у регуляції обміну речовин, підвищення імунітету. У клітинах пантотенат кальцію знаходиться у формі коензиму А і при зв'язуванні з білками утворює ферменти, які беруть участь у процесах метаболізму летких жирних кислот..
Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) Вітамін B6 відіграє важливу роль в обміні речовин, необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи, бере участь у синтезі нейромедіаторів, бере участь у синтезі білка, ферментів, гемоглобіну, знижує рівень холестерину і ліпідів крові, покращує скоротність міокарда, сприяє перетворенню фолієвої кислоти в її активну форму, стимулює гемопоез.
Вітамін В9 (фолієва кислота) Фолієва кислота бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, піримідинів, пуринів, обміні холіну. У поєднанні з вітаміном В12 (ціанокобаламіном) стимулює процес кровотворення, частково еритропоез.
Вітамін В12 (ціанокобаламін) Вітамін В12 бере участь в утворенні лабільних метильних груп, зокрема в синтезі холіну, метіоніну, креатину, нуклеїнових кислот; сприяє активному накопиченню в еритроцитах тіонових сполук, чинить сприятливий вплив на функції кровотворення, печінки, нервової системи.
Вітамін Д3 (холекальциферол) Вітамін Д3 впливає на метаболізм кальцію і фосфору, починаючи з його абсорбції в кишечнику і закінчуючи виведенням з організму; забезпечує формування кісткової тканини тварин в період росту, при лікуванні рахіту, остеомаляції, переломах кісток. При зниженні рівня кальцію в крові вітамін Д3 забезпечує його перехід з кісткової тканини.

Вітамін Е 50 (альфа-токоферол ацетат)

Вітамін Е відіграє важливу роль як регулятор окислення у процесах біосинтезу білка. Запобігає окисленню жирів, жирних кислот і стеринів, які можуть викликати токсикоз. Вітамін Е забезпечує нормальну функцію травного та репродуктивного апаратів. У самців він регулює сперматогенез і зменшує кількість патологічно змінених сперматозоїдів, запобігає переродженню епітелію сім'яних канальців. У самок поліпшує запліднення і ембріональний розвиток плода.
Вітамін Н (біотин) Біотин входить в ряд коферментів, які беруть участь в окисних процесах і в обміні жирних кислот.
ККуксавіт K3 МСБ Вітамін K3 бере участь у клітинному метаболізмі, у процесах коагуляції крові, регулюючи і підтримуючи нормальне утворення протромбіну. Нестача вітаміну К3 призводить до зниження вмісту протромбіну в крові і порушення процесів згортання крові.

Вітамін К3 (менадион - не менше 43% нікотинаміду - не менше 30,5%)

Вітамін K3 (менадіон) має антигеморагічні властивості, відіграє важливу роль у клітинному обміні речовин, покращує роботу печінки, сприяє утворенню протромбіну, який за допомогою протеїнів перетворюється на фермент коагуляції - тромбін. Вітамін К3 сприяє загоєнню ран.