В асортименті кормових добавок з'явився новий продукт - соєвий протеїновий концентрат Selecta SPC!

20 листопада


Продукти переробки сої – основні джерела рослинного протеїну в комбікормах для тварин. Обмежене використання кормів тваринного походження призвело до їх активного застосування. Світова тенденція останніх років показує, що споживання соєвого шроту з кожним роком зростає на 5%. Безліч різних продуктів переробки сої використовуються в кормовій індустрії.

За останні роки в усьому світі збільшилося використання сої в годівлі худоби, свиней та птиці, що сприяло розвитку ринку соєвого масла. У складі комбікормів для тварин соя є найважливішим джерелом білка з високим рівнем вмісту амінокислот. У світовому масштабі соя займає більше ніж 1/4 ринку жирів і масел, 2/3 ринку протеїнів для комбікормів і 3/4 в торгівлі високобілковими компонентами в харчуванні людей.

Соєвий протеїновий концентрат (SPC) виготовлений із знежиреного соєвого шроту, з якого видалено розчинні вуглеводи (олігосахариди). В даний час існує 2 методи виробництва SPC: екстракція і ферментація. Отримані цими двома методами продукти трохи розрізняються між собою за поживністю. В даний час SPC в основному виготовляють методом екстракції етанолом, яка спрямована на вилучення розчинних цукрів. Одночасно видаляються і інші антипоживні чинники - естрогени і алергени. Нещодавно був відкритий метод, який дозволяє добувати естрогени з розчинних вуглеводів і виділяти високі концентрації ізофлавонів, які містять нутрицевтики (БАДи).

SPC характеризується низьким вмістом олігосахаридів (<3%) і антигенів (<100 мг / кг гліцініна). SPC пропонується як ефективна альтернатива високоякісним протеїнам тваринного походження, а саме заміннику незбираного молока (ЗНМ) та рибного борошна в годівлі молочних телят, поросят на дорощуванні / відгодівлі, курчат-бройлерів і непродуктивних тварин. Застосування SPC для аквакультури дозволяє замінити до 50% рибного борошна в раціонах лососевих.

SPC містить лише сліди олігосахаридів та алергенів (гліцінін і по-конгліцінін), тому може використовуватися в якості рибної муки і ЗНМ в годівлі телят у період лактації, престартерних кормах для поросят, курчат-бройлерів, непродуктивних тварин, хутрових звірів і аквакультури. У стартерних кормах для свиней SPC може заміняти сухе знежирене молоко, молочну сироватку і рибне борошно, при цьому за харчовою цінністю SPC незначно поступається вищезгаданим інгредієнтам.

Переваги застосування SPC
Застосування SPC характеризується високою перетравністю білків, низьким рівнем антигенів, низьким вмістом заліза і хорошими смаковими якостями. Це робить його гарною альтернативою молочному білку і може використовуватися як замінник цільного молока. Використання високоякісного, з низьким рівнем антигенів соєвого протеїнового концентрату, як джерела білка в замінниках молока, сприяє підтримці здоров'я тварин, збільшенню приростів і зменшенню вартості раціонів.

SPC може бути використаний в якості альтернативи молочному білку та рибного борошна у стартерних кормах для поросят. Застосування SPC в якості альтернативи дорогим джерел протеїну – ЗНМ та рибного борошна, сприяє підтримці швидкості росту і зменшення вартості кормів.

SPC служить чудовим джерелом білка для птиці. Високий вміст протеїну і збалансований амінокислотний склад роблять SPC ідеальною заміною рибного борошна в комбікормах. Проведені досліди на курчатах-бройлерах з введенням 5% SPC при заміні сухого знежиреного молока суттєво не вплинули на зоотехнічні результати вирощування.